Otomatik Kepenk Sistemleri

kayseri-otomatik-kepenkOtomatik Kepenk Nedir?

Otomatik kepenk, yaygın olarak iş yerlerinde kullanılan, güvenlik maksadı ile kapı ve pencereleri kapatmaya yarayan ayrıca otomasyon sistemi bulunan kepenklerdir. Otomatik kepenkler, sağladıkları yüksek güvenlik ve estetik görünümleri ile en çok tercih edilen kepenklerdendir.

Otomatik Kepenk Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

-Otomatik kepenk sistemleri, uzaktan kumanda ve duvara monte edilmiş şalterler yardımı ile manuel olarak kolaylıkla kontrol edilebilmektedir. Fiziksel güç gerektirmezler.

-Açma kapama işlemleri esnasında yaşanabilecek kaza ihtimallerini ortadan kaldırırlar.

-Otomatik kepenkler, farklı renk ve tasarımları ile dekoratif görünüm sunarlar.

-Otomatik kepenkler, üretimlerinde kullanılan ham madeler sayesinde çok daha uzun ömürlü ve güvenlidirler.

Otomatik Kepenkler Nerelerde Kullanılır?

Otomatik kepenkleri kullanıldıkları yerler bakımından 3`e ayırabiliriz. Bunlar; pencerelerde kullanılan otomatik kepenkler, garajlarda kullanılan otomatik kepenkler ve kapılarda kullanılan otomatik kepenklerdir.

Pencerelerde kullanılan otomatik kepenkler genel olarak uzaktan kumandalar ile kontrol edilmektedir. Ancak, pencerelere kullanıcı isteklerine bağlı olarak farklı sistemler ile de kurulabilmektedir. Günün belli saatlerinde evlerinin ya da ofislerinin güneş almasını isteyen kişiler dilerlerse otomatik olarak açılıp kapanabilen sistemlere sahip otomatik kepenkleri pencerelerinde kullanabilmektedir.

Garajlarda kullanılan otomatik kepenkler, manuel veya uzaktan kumandalar ile kontrol edilebilmektedir. Bunun yanında garajlarda kullanılan otomatik kepenk sistemleri genel olarak kurulan foteseller yardımı ile araçlar garaja yaklaştıklarında otomatik olarak açılmakta ve aynı şekilde kapanmaktadır.

Kapılarda kullanılan otomatik kepenkler daha çok mağaza ve iş yerlerinin kapılarında kullanılmaktadır. Kapılarda kullanılan bu otomatik kepenkler kumanda ile kontrol edilmelerinin yanı sıra şalterler ve düğmeler ile manuel olarak da kullanılabilmektedir.

Otomatik Kepenk Çeşitleri Nelerdir?

Otomatik kepenk çeşitleri kullanılan motor ve sistemlere göre sınıflandırılmaktadır. Otomatik kepenkler için kesin olarak şu çeşitler mevcuttur demek doğru bir genelleme olmayacaktır. Otomatik kepenk hizmetlerinden faydalanmak istediğiniz takdirde firmamız Furkan EG Otomatik Kapı Sistemleri ile iletişime geçerek ihtiyaçlarınız dahilinde size en uygun otomatik kepenk çeşitleri hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Böylelikle ev ya da iş yerlerinizin ihtiyaçlarını en doğru şekilde karşılayacak otomatik kepenk çeşitlerini seçebilirsiniz.

Kesin olarak otomatik kepenk çeşitleri listesi yapmak mümkün olmasa da kullandıkları yerler ve otomatik kepenk sistemlerinde kullanılan güç bakımından gruplandırma yapılabilmektedir.

Otomatik kepenkler kullandıkları güç kaynağı bakımından, motorlu otomatik kepenkler ve elektirikli otomatik kepenkler olarak ikiye ayrılmaktadır.

Motorlu Otomatik Kepenkler; kepenk motorlarından güç alarak çalışmaktadırlar. Motorlu otomatik kepenkler genel olarak dış mekanlarda kullanılmaktadır. Bu kepenk çeşitleri uzaktan kumandalar ile kullanılabildikleri gibi şalterler ya da duvara monte edilen düğmeler ile de kontrol edilebilmektedir. Bu kepenkle, maksimum seviyede güvenlik sağlamaktadır. Yangın ve doğal afetler karşısında oldukça dayanıklı olmalarının yanı sıra estetik ve dekoratif bir görünüm sağlamaktadırlar. Ayrıca üretildikleri malzemeler bakımından toz ve buğulanma durumlarının önüne geçerek kullanıldıkları mekanları korumaktadırlar. Özellikle işyeri ve mağazalar açısından oldukça önemli olan hijyen ve temizlik şartlarını sağlamaları açısından çokça tercih edilmektedirler.

Elektrikli Otomatik Kepenkler; çalışmaları açısından gerekli olan enerjiyi motorlu otomatik kepenklerin aksine elektrik kullanarak sağlamaktadırlar. Bu fark dışında tüm özellik ve avantajları motorlu otomatik kepenk sistemleri ile oldukça benzerdir.

Firmamız Furkan EG Otomatik Kapı Sistemleri, Kayseri otomatik kepenk sistemleri hizmetlerinde sektörün öncü isimlerinden olmayı başarmıştır.

Firmamız, kepenk montajı, kepenk tamiri, kepenk bakım ve arıza servisi hizmetleri vermektedir. Siz değerli müşterilerimize hizmetlerimizi firma garantisi kapsamında, kaliteli malzeme ve usta işçilik ile sunmaktayız. Kayseri kepenk ihtiyaçlarınız doğrultusunda bulunduğunuz her bölgede hizmetlerimizi sunmak adına gereken tüm desteği sağlamaktayız.

Firmamız ayrıca ikinci el kepenk hizmetleri de vermektedir. Kayseri ikinci el kepenk fiyatları hususunda detaylı bilgi için firmamız ile iletişime geçebilir, ölçü ve ihtiyaçlarınız gibi değişkenlik gösteren kriterler belirlendikten sonra net fiyat bilgisi alabilirisiniz. Firmamız, Kayseri ilinin her bölgesinde kepenk tamiri hizmetleri ile dilediğiniz her an gereken tüm desteği siz değerli müşterilerine itina ile sunmaktadır. Kepenk arızaları, güvenlik açısından aksatılmadan derhal giderilmesi gereken durumlardır. Bizler, Kayseri kepenk tamiri hizmetlerimiz ile Kayseri ilinde kepenk tamir konularında müşterilerimizin ihtiyaçlarını uzman kadromuz ile en kısa sürede gidermekteyiz. Kayseri kepenk servisimiz, ihtiyaç dahilinde belirtilen adreslere en kısa sürede intikal ederek kepenk tamiri, kepenk montajı gibi tüm hizmetleri sağlamaktadır.

Kayseri kepenk montajı hususunda, bölgenin lider firması olan Furkan Otomatik Kapı Sistemleri ayrıca panjur tamiri hizmetleri de vermektedir.

Kayseri kepenk firmaları arasından sektörün en güvenilir ismi olarak anılan firmamız, müşterilerinin güvenliğini sağlamak ve başarılarının getirdiği övgülere layık olabilmek için özenle çalışmaktadır.

Kayseri kepenk fiyatları konusunda firmamız müşterilerine bölgenin en uygun fiyat listeleri ile hizmetlerini sunmaktadır.

Kayseri kepenk montajı, kepenk tamir ve bakım fiyatları içinfirmamıza 0530 790 03 38- 0530 393 82 89 numaralı telefonlardan ulaşarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Paylaş Facebook Twitter E-Mail Whatsapp
Otomatik Kepenk Sistemleri Otomatik Kepenk Sistemleri
Otomatik Kepenk Sistemleri Otomatik Kepenk Sistemleri
Otomatik Kepenk Sistemleri Otomatik Kepenk Sistemleri
Otomatik Kepenk Sistemleri Otomatik Kepenk Sistemleri